streda 16. januára 2013

Kakaové maslo

Kakaové maslo som použila v v tomto mydle, a toto mám najradšej. Je najjemnejšie, najkrémovejšie, skrátka naj!!!



Kakaové maslo v kozmetickom a farmaceutickom priemysle

Používanie kakaového masla v kozmetike má naozaj dlhú, skoro 200 ročnú tradíciu. Jeho zvláčňujúce účinky poznajú oddávna aj africké ženy. Práve pre tieto účinky sa pridáva do mnohých kozmetických preparátov ako sú mydlá, krémy, mlieka, balzamy, hydratačné emulzie a  dokonca aj samo opaľovacie krémy. Možno ho však použiť aj samotné. Pýtate sa, čím je také výnimočné? Obsahuje totiž množstvo antioxidantov a je mimoriadne bohaté na vitamín E. Medzi jeho nesporné výhody patria:
  • hydratuje a chráni pokožku
  • pomáha minimalizovať vrásky okolo očí, úst a v oblasti hrdla
  • pomáha predchádzať tehotenským striám
  • pomáha predchádzať zjazveniu od akné
Ak budete preparáty z kakaového masla alebo kakaové maslo samotné používať pravidelne, na Vašu pokožku to bude mať viditeľné účinky. Krémy a emulzie z kakaového masla sú viac tuhé, no napriek tomu sa okamžite vstrebávajú do pokožky. Práve preto sú vhodné najmä pre suchú a  citlivú pleť. A azda vďaka tomu je označované aj ako „najlepší zvlhčovač“.
Problémom mnohých žien po tehotenstve sú nepekné strie v oblasti brucha a stehien. Treba sa im vyhnúť vopred, pretože po ich vzniku sa nedá urobiť už nič. Preto je potrebné kakaové maslo pravidelne natierať na ohrozené partie tela. Krémy a  mlieka s obsahom kakaového masla majú proti vzniku strií klinicky overené účinky. Dámy vyskúšajte a samé sa o tom presvedčíte. Ak fajčíte alebo sa často zdržiavate v zafajčenom a znečistenom prostredí, Vaša pokožka si kakaové maslotakisto zaslúži. Rovnako aj v prípade, že ste vystavení vonkajším vplyvom počasia. A nemusí ísť len o  vietor, či zimu. Pomáha zabrániť aj poškodeniu od slnečných lúčov. Čo je dôležité, je vhodné pre všetky typy pokožky. Dokonca aj pre citlivú a zrelú pleť. Máte problémy s  rôznymi druhmi ekzémov alebo dermatitídy? Kakaové maslo sa odporúča aj pri tomto type problémov. Obsahuje totiž polyphenol (CMP), ktorý zabraňuje produkcii imunoglobulínu. A práve ten dermatitídu spôsobuje. Kakaové maslo teda okrem krásy podporuje aj zdravie Vašej pokožky. Ako ešte bio kakaové maslo možno využiť:
  • na ruky
  • na nohy
  • na pery
Kakaové maslo zanechá Vaše ruky jemné a hydratované bez pocitu mastnosti. Dokonca aj chodidlá zostávajú zamatovo jemné. Ak ho použijete na pery, tie budú prirodzene jemné a chránené voči vonkajším vplyvom. To však stále nie je všetko. Čo by ste povedali na masáž s použitím kakaového masla? Predstavte si svoju pokožku jemnú, hydratovanú a navyše krásne voňavú. Práve pre túto čokoládovú vôňu je kakaové maslo veľmi obľúbené aj pri aromaterapii a relaxačných masážach. Navodí totiž príjemné pocity uvoľnenia a pokoja.
prevzané od http://www.bionaturalstyl.sk

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára