sobota 25. januára 2014

Škoricové mydlo znova


   Zase som vyrobila škoricové mydlo. Je to jedno z mojich najobľúbenejších. Obsahuje bambucké maslo, palmový olej, olivový olej, mletú škoricu, škoricovú silicu, a pomarančovú silicu.

Bambucké maslo je prirodzene bohaté na vitamíny A, E, F a rovnako na množstvo ďalších vitamínov a minerálov. Vitamíny A a E prispievajú k upokojeniu, hydratácii a rovnováhe pokožky. Zároveň poskytujú kožný kolagén, ktorý zabraňuje tvorbe vrások a ďalším známkam starnutia. Vitamín F (obsahuje esenciálne mastné kyseliny) pomáha chrániť a revitalizuje poškodenú pokožku a vlasy.
 Podporuje obnovu pleti, zvyšuje krvný obeh a urýchľuje hojenie rán,
Podrobnosti tu .

Škorica obsahuje kalcium, železo, vitamín A, B-6, magnézium a C vitamín. Pokiaľ na ňu nemáte averziu, alergiu voči éterickým olejom a nespôsobuje vám podráždenie, tu je 5 kozmetických problémov, ktoré najčastejšie trápia ženy a na ktoré je škorica tým najlepším liekom!
 Škorica má totiž antibakteriálne účinky - likviduje teda baktérie, ktoré akné spôsobujú.

 Liek na olupujúcu suchú pokožku

Nie je príjemné, keď sa vám olupuje pokožka, je suchá a cítite sa pomaly ako šupinatá ryba. Škorica totiž zbavuje kožu suchých, odumretých buniek a obnovuje hebkosť, vláčnosť, mákkosť a lesk pokožky. 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára